מאמרים שלי בנושאי תזונה טבעית ובישול בריא

כנס תעצומות: כך תתמודד עם הסרטן באופטימיות ובתקווה

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

מעורבות ואחריות אישית, תקווה, אופטימיות ושאיפה לחיים מלאים במשמעות. אלה הכלים שעמדו במרכז הכנס "שיטות טבעיות להחלמה מסרטן", ויש כמובן התייחסות לתפקיד החשוב של תזונה בטיפול ובמניעת המחלה.

להתיידד עם בדיקות הדם

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר פוקוס

 

צמחונים, טבעונים או אוכלי כל - רובנו לא יודעים מספיק על בדיקות הדם שלנו. סקירה של הרצאתו של רופא המשפחה ד"ר מיכאל ויינפאס, שתעזור לכם להתיידד עם מושגים כמו פריטין, טרנספרין, סידן, אבץ, ויטמין D, חלבונים, בי-12, אומגה-3 וחברים נוספים.

טבעונות - כמה, איך ולמה

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר פוקוס

 

דיווח מהרצאתה של הדיאטנית והנטורופתית אורית אופיר בכנס לטבעוני הבריא: האומנם נידונים הטבעונים למחסור בברזל? כמה סידן צריך הבנאדם? ומה לגבי חלבונים ובי-12? כל התשובות (המשמחות) בפנים.

אורגני לטווח הארוך

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

החקלאות האורגנית עשתה כברת דרך ארוכה מאז הימים בהם נחשבה לגחמה אזוטרית של צדקנים ותמהונים שמתעקשים להיפרד מחומרי הדברה רעילים, כשמדובר במזון שלהם. ועדיין, אין ספק שהחקלאות האורגנית זקוקה לא פחות מפעם לסנגורים בולטים וכריזמטיים, כמו השחקן והפעיל הסביבתי דליק ווליניץ, שידברו בשמה..

חגיגת שבועות אחרת

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

חג שבועות נצרב בתודעה הקולקטיבית כחג החלב, ודווקא מכיוון שזו הנורמה שספק נקבעה ספק נכפתה על הציבור – צצות לה בשנים האחרונות יותר ויותר אלטרנטיבות. אספנו עבורכם אנסמבל של מתכונים מכמה שפים ובשלנים נפלאים, שהדגימו באיזו קלות ניתן להחליף מוצרי חלב במתכונים ועדיין ליצור ארוחה שופעת, חגיגית ומרשימה.

בזיעת אפיך תרד לסופר לקנות לחם

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

לאחרונה החליט משרד הבריאות להנפיק תו מיוחד, שיודפס על אריזות לחמים שיעמדו בתקן בריאותי, לטובת הצרכנים המבולבלים. נשמע נחמד, נכון? אבל אולי כדאי לבחון קצת יותר לעומק את הערך האמיתי של התו החדש, מכיון שכשזה מגיע לסימון מוצרים, אין תחליף לחקירה ולהשכלה עצמית.

לבנות, עשירות ובלי פרות

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

הגבינות מהחי, שפעם נחשבו לקונצנזוס השפוי שמחבר את כל הסקאלה שבין אוכלי בשר מושבעים ועד צמחונים אדוקים, כבר מזמן אינן כאלה. לשף אבי-ז'אן לוי לא משנה אם המשתתפים בסדנאות שלו מתגעגעים בכל ליבם לטעם החלבי המוכר או רוצים להוכיח לעולם שאין צורך בגבינות מהחי - המשימה שלו היא להעלות על השולחן של כולנו גבינות מהצומח.

בין איכות חיים לאריכות חיים

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

מישהו היה חייב לעצור הכל ולהזכיר לנו: אין טעם באריכות חיים ללא איכות חיים מתאימה. הכנס "אריכות חיים בריאה" הציג גישות מגוונות ולעיתים אפילו סותרות לגבי השאלה איך להגיע לגיל גבוה בבריאות מושלמת, מתוך כוונה ליצור סיעור מוחין בין המרצים לבין הקהל.

חלבון מהחי: נכון או אסון?

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

צוות מומחים משני צדי המתרס ניסה לענות על השאלה הבוערת: האם צריכת חלבון מהחי היא הכרח לשמירה על בריאות הגוף, או הרגל רע שנזקים בעקבותיו? המומחים העלו טענות, מנו עובדות וציטטו סטטיסטיקות ומחקרים, והרוחות התלהטו בפאנל הגדול של כנס "אוכלים בריא 5".

 כשאוכל פוגש אמנות

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

כתבה על יפתח "לחם" ברקת, אופה מומחה ובשלן בחסד, שמנהל סיפור אהבה פואטי עם חומרי הגלם שלו. הקפדנות ושימת הלב שלו לפרטים הקטנים - מטכניקת שטיפת האורז, הבחירה באורגני בלבד, השימוש המרובה בצמחי בר ועד סידור הצלחת המרהיב,משרתות את הרעיון שהאוכל שאנו מכינים צריך לממש את הפוטנציאל הרדום שלו.

גורמה אורגני בנווה צדק

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

שלושה יצאו לחקור את מסעדת הגורמה האורגנית שהעתיקה את מקומה לנווה צדק: הבריאותנית, הספקן והדקדקנית. הבריאותנית באה משוכנעת מראש, הספקן לא האמין שמסעדה צמחונית יכולה לספק חוויית יוקרה, והדקדקנית בחנה את המנות לפרטי פרטים ויצאה מרוצה, שבעה וטעונה באנרגיה.

קדימה, להתחיל להזיע

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

בטלה פיזית לעולם לא תאפשר גוף חופשי ממכאובים וממחלות, גם אם אותו אדם בוחר בתזונה הבריאה ביותר. ד"ר גיל יוסף שחר נתן בהרצאה המעמיקה שלו חופן טיעונים מדעיים שישכנעו כל בטטה לקום בקפיצה מהכורסה ולהתחיל להזיע.

חתונת הרואו-פוד הראשונה

מאת אמבר רוגע, פורסם באתר איטוול

 

בארץ יש רק קומץ מורים שמקדישים את מאמציהם להפיכת הרואו-פוד נגיש ומוכר יותר לקהל, ולוקחים על עצמם את האתגר של שינוי הרגלי התזונה שלנו בצורה רדיקלית, מתוך שכנוע פנימי אמיתי שאין לצרוך אוכל מעובד כלשהו שמי ממרכיביו חומם מעל 47 מעלות. דיאל שבתאי הוא אחד מהמורים הללו.