הסיפור שלי, בדרך שלי

אני מציעה את שיטת הבישול שסינתזתי במהלך שנות הנדודים והלמידה שלי. יש בה התייחסות לכל חומר גלם, לאיכויותיו המיוחדות ולדרכים להפיק ממנו את מירב הטעם והערכים התזונתיים שבו - בין אם אני מדברת על חומר הגלם למזון, או על חומר הגלם האנושי אותו אני משרתת ומלמדת!

לסיכום - אני משלבת את ההשפעות השונות שספגתי לכדי שיטת בישול מענגת ומחזקת שדוגלת באוכל שבא מהלב והטבע, ונועד להזין את הגוף כמו גם את הנשמה, בלי לוותר לעולם על התענוג החושני שבאכילה.

העניין שלי בתזונה התחיל באופן טבעי. תמיד הרגשתי שיש חשיבות למה שאני בוחרת להכניס לגופי דרך פי, אך נזקקתי לשנים רבות של חקירה ולמידה כדי להעמיק ולשכלל יכולת לעזור גם לאחרים להזין את עצמם ואת סביבתם בצורה מיטבית.


במשך השנים אני חוקרת את מנהגי האכילה שלנו בני האדם, ואת הקשר שלהם אל החוסן הגופני שלנו, ובאופן טבעי – גם אל הנפשי. ההתבוננות סביבי מעלה את המסקנה שרובנו נכנענו לסגנון החיים המודרני שעיקרו – נוחות ומהירות – כאשר מעטים עוצרים לחשוב ולשאול את עצמם מהו המחיר של הנוחות והמהירות שבהן מגיעות אליהם ארוחותיהם.
 

מטרתי היא להזכיר לאלה ששכחו, שהאוכל הוא לא רק הכרח אלא הדלק הראשוני שמניע אותם. להזכיר את העונג שבלהאכיל את עצמם ואת הקרובים להם באוכל שמזין כל חלק בגופם ובנשמתם. להזכיר איזה תחליפים נהדרים וקלים יש למוצרי המזון המעובדים. להזכיר איך להשתמש בחומרי גלם בצורות ששומרות על הויטאליות שלהם ולהכין ארוחות פשוטות וזריזות מאפס כשהזמן דוחק, ולהשתמש בשיטות בישול מסורתיות ואיטיות בתוך קצב החיים המודרני.

על הקשר בין התחלואים המודרניים לבין התזונה המודרנית אשאיר לרופאים להרצות - אני מתמקדת בלתת לאנשים לחוות מחדש את התזונה הטבעית, שאותה ניתן להגדיר בפשטות - כמה שפחות מעובדת ומתועשת, כמה שיותר קרובה למקור ממנו הגיעה - הטבע העוצמתי והבלתי ניתן לכיבוש.

 

עברתי תחנות רבות בדרך לפיתוח הגישה שלי לאכילה ולבישול. למדתי את רזי התזונה הטבעית ברחבי העולם, בעיקר בקליפורניה, הודו, אנגליה ומקסיקו. אני משלבת השפעות שונות - מתזונה איורוודית, דרך רואו-פוד ומטבחים מסורתיים עולמיים.

תנו לעצמכם הזדמנות לשינוי, שדרוג והעצמה של הרגלי האכילה היומיומיים שלכם​.